”Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

 Dlatego właśnie wybraliśmy tę datę.

Tego dnia w naszej szkole, do  akcji „Śniadanie Daje Moc" aktywnie włączyli się rodziny naszych uczniów. Mamy, tatusiowie, babcie, ciocie, wujkowie wraz z nauczycielami

i dziećmi przygotowali pyszne

i  zdrowe śniadanie.

      

 

 

Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Daszewie wraz z rodzicami oraz członkami rodzin we współpracy z wychowawcami klas zorganizowali w dniu 8 listopada 2016 roku wspólne spotkanie w ramach realizacji scenariusza FINAŁ Dzień Śniadanie Daje Moc ""''"Klasa to za mało".

 

Podczas przygotowywania zdrowego śniadania wszyscy wykazywali duże zaangażowanie, dzielili się swoimi pomysłami, jednoczyli siły aby efekty współpracy były jak najlepsze i przepyszne!!!

 

Wspólny posiłek od wieków jednoczył ludzi.Tak było i tym razem. Serce rosło i oczy radowały się na ten widok. Wszyscy jednogłośnie oznajmili, że następnym razem także przyjdą i włączą się do akcji.

 

         W dalszej części dnia uczniowie przystąpili do przygotowywania komiksu podumowującego zdobytą wiedzę. W atmosferze wielkich emocji rozpoczęto rysowanie, kolorowanie, wycinanie... Dołożono wszelkich umiejętności, aby komiks dla Wszystkojada był wspaniałą pamiątką !!!