SZKOŁA PODSTAWOWA W DASZEWIE

Menu

Nasza szkoła na największej w Polsce wystawie klocków LEGO w Szczecinie

17 października 2018r. uczniowie klas II – VII udali się do Szczecina na największą wystawę z klocków LEGO. Można było zobaczyć tam niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, cyrk, lunapark, eksponaty interaktywne – roboty. Wszyscy podziwialiśmy budowlę, która pochłonęła ponad 500 000 klocków – miała  3 metry wysokości i 11 metrów długości. Był to TITANIC wykonany z klocków Lego w skali 1:25. Hitem wystawy była także imponująca kolekcja „Star Wars”. Duże zainteresowanie wzbudziła postać najpopularniejszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego i koszykarza Marcina Gortata, zbudowane z 70 tys. klocków w skali 1:1. W strefie FUN PARK uczniowie mogli samodzielnie tworzyć własne konstrukcje z kolorowych klocków. Ta świetna zabawa umożliwiała ćwiczenie umiejętności manualnych, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. Mieliśmy również możliwość „pisania” klockami Lego na Brick Wall.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Obejrzeliśmy wystawę samochodów, motocykli, autobusów i tramwajów, które kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu jeździły po ulicach polskich miast. Sporą popularnością cieszył się symulator jazdy tramwajem. Uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć jako „pasażerowie” m.in. słynnego autobusu „ogórka”. Oprócz wizyty w Muzeum Techniki mogliśmy zwiedzić wystawę  interaktywną w Eurece, która posiada wiele eksponatów interaktywnych takich jak: wodne twierdzenie Pitagorasa, piłka w strumieniu powietrza…

Nie mogliśmy się jednak obejść bez przyjemności obcowania ze sztuką kulinarną, dlatego kolejnym punktem wycieczki było spożycie obiadu, a w drodze powrotnej krótki odpoczynek w McDonald's.

Dziękuję rodzicom i nauczycielom za pomoc w opiece nad uczniami w czasie wycieczki.

Urszula Borek