SZKOŁA PODSTAWOWA W DASZEWIE

Menu

 

„Żywa lekcja historii”

Dnia 27  listopada 2017r.  uczniowie wybrali się w „podróż przez wieki”.  Możliwe było  dzięki uczestnictwu w spektaklu pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował” zaprezentowanym  przez Agencję Widowisk Historycznych Arkona z Torunia.

Zgromadzeni  zgłębili  wiedzę o najważniejszych wydarzeniach rozgrywających się za panowania Jana III Sobieskiego. Zobaczyli   wiele interesujących rekwizytów, obserwowali pojedynki zbrojnych, brali udział w scenkach historycznych.  Zaznajomili się z elementami uzbrojenia husarza – kopią, szablą, szyszakiem i pistoletami. Podsumowaniem spotkania był  udział w quizie sprawdzającym przyswojone  wiadomości. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe  monety. Na zakończenie uczniowie wyszli na podwórko szkolne, by zobaczyć i usłyszeć wystrzał z XVII-wiecznej broni, a dokładnie z pistoletu nabijanego prochem.
     „Żywa lekcja” była  niewątpliwie doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji historii. Przedstawienie   służyło  także propagowaniu wiedzy i budzeniu zainteresowania historią. Organizatorem  lekcji  był nauczyciel  historii – Urszula Borek