SZKOŁA PODSTAWOWA W DASZEWIE

Menu

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe z przypiętymi własnoręcznie wykonanymi kotylionami.

Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu flagowego. Po krótkim powitaniu przez dyrektora szkoły o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Społeczność szkolna, zaproszenia goście, pracownicy szkoły śpiewając cztery zwrotki hymnu polskiego uczcili tę wyjątkową rocznicę.

Kolejnym punktem uroczystości był taniec „Krakowiak” w wykonaniu uczniów kl. I – III przygotowany pod kierunkiem p. Moniki Kowalik. Następnie uczniowie kl. IV – VIII oraz uczestnicy koła historyczno – regionalnego pod opieką nauczyciela historii zaprezentowali 123-letnią historię naszego kraju pn. „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI” począwszy od utraty niepodległości aż do jej odzyskania w dniu 11 listopada 1918 roku, przeplataną pięknym śpiewem i recytacją wierszy.

W dalszej części uczniowie koła artystycznego kl. 1-3 zaprezentowali patriotyczną pieśń „Niepodległość” przygotowaną z pomocą p. Agnieszki Różańskiej - Kasprzak.

Wzruszającym momentem uroczystości było wykonanie przez uczniów kl. IV – VIII narodowego tańca polskiego „Poloneza’’ pod kierunkiem p. Moniki Kowalik.

Dziękuję p. Sylwii Dylowskiej oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji uroczystości.

Organizator: Urszula Borek