SZKOŁA PODSTAWOWA W DASZEWIE

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

26 kwietnia 2018r.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM to ogólnopolska  akcja wydawnictwa Operon mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji poprzez zbadanie kluczowych kompetencji ucznia. Wydawnictwo  dba również o to, aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu – w tym celu przygotował specjalny film terapeutyczny z Bratkiem, który uczniowie  obejrzeli wraz z nauczycielką  przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, dzięki czemu byli   rozluźnieni i z łatwością koncentrowali się na zadaniach.

Test trzecioklasisty  rozpoczął  się o godz. 9.00 i trwał 45 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Borek.

Dodatkowo, po zakończeniu testu nauczycielka zorganizowała uczniom pogadankę, co pozwoliło na uspokojenie i zrozumienie emocji, które odczuwały podczas  sprawdzianu. Następnie kolorowali obrazek, którego bohaterem był   Bratek.

Uczestnictwo w programie dostarczyło nauczycielowi i szkole informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji z edukacji polonistycznej: czytania, pisania, wiedzy o języku.  Wyniki tego sprawdzianu przyczyniają się do lepszej analizy postępu w nauce poszczególnych uczniów.

Nauczycielka edukacji polonistycznej

Urszula Borek